Skip to content

Pracownicy naszego działu narzędziowni to zespół fachowców specjalizujących się w uruchamianiu produkcji wyrobów na narzędziach: formach wtryskowych do tworzyw i do ZnAl-u, wykrojnikach i tłocznikach.

Nasza oferta pomoże Państwu w uruchomieniu procesu produkcji nowego wyrobu: od pomysłu do gotowego detalu.
Posiadamy własne biuro projektowe z wieloletnim doświadczeniem przy komputerowym wspomaganiu projektowania. Szkic, rysunek czy ręcznie wykonany model możemy przenieść w przestrzeń 3D w jednym z systemów CAD z pełną wizualizacją. Pracujemy pod AUTOCAD 2002, MECHANICAL DESKTOP v. 6.0 , SOLID WORKS i SOLID EDGE. Model detalu może być wyfrezowany z łatwo obrabialnej pianki modelarskiej lub wykonany metodą stereolitography. Na frezarki CNC technologia przygotowywana jest w systemie SURFCAM 2001 lub PERSONAL MACHINIST.

Dla krótkich serii wyrobu wykonujemy formy silikonowe lub formy z FORTALU (stop aluminium), które umożliwiają wtrysk docelowego tworzywa.

Po zatwierdzeniu ostatecznej wersji detalu opracowywana jest dokumentacja narzędzia 3D pod jednym z systemów CAD i generowana dokumentacja 2D.

System symulacji wtrysku MOLDFLOW-PART ADVISER pozwala na dobór punktów wtrysku ich rozmieszczenie oraz pełną analizę procesów zachodzących podczas płynięcia tworzywa. Wyniki analiz, a na ich podstawie korekty w konstrukcji ułatwiają uruchomienia narzędzia do produkcji.

Gotowe narzędzie testowane jest podczas serii próbnych na wydziale produkcyjnym, gdzie możliwe jest także uruchomienie produkcji docelowej pod ciągłym nadzorem wykonawcy narzędzia.

Wypraska, wykrój czy inny detal po próbach poddawane są pełnemu opomiarowaniu i otrzymują raport zgodności wymiarowej.

Skip to content