Skip to content
Sygnalizatorotelefon

Przeznaczenie

Programowalny sygnalizatorotelefon przemysłowy typu PST-N jest uniwersalnym urządzeniem umożliwiającym – oprócz konwencjonalnej łączności telefonicznej i alarmowo-dyspozytorskiej – realizację szeregu dodatkowych funkcji. Służy do rozgłaszania sygnałów alarmowych, komunikatów słownych i tonowych przekazywanych przez linię telefoniczną lub nagranych wcześniej i przechowywanych w pamięci wewnętrznej oraz nasłuchu otoczenia sygnalizatora. Pozwala również na przywołanie dyspozytora za pomocą przycisków ALARM i DYSP. w trybie alarmowym i zwykłym. Przełączanie funkcji nadawania i nasłuchu umożliwia przeprowadzenie simpleksowej rozmowy z osobami znajdującymi się w pobliżu sygnalizatora. Po podniesieniu mikrotelefonu PST-N realizuje funkcje telefoniczne.

Ponadto sygnalizatory telefony umożliwiają zdalne sterowanie – przez linię telefoniczną – czterema obwodami wyjściowymi oraz otrzymywanie informacji o stanie urządzeń, które mogą być dołączone do czterech wejść dwustanowych.

Sygnalizatory telefony PST-N współpracujące z zespołami LPN przewidziane zostały do pracy w polach niemetanowych kopalń oraz w strefach nie zagrożonych wybuchem hal produkcyjnych zakładów przemysłowych, magazynów i innych obiektów.

Współpraca

Z dowolną automatyczną centralą telefoniczną z wybieraniem tonowym (DTMF) za pośrednictwem zespołów liniowo-zasilających LPN.

Zasilanie

Centralne z zespołów liniowo-separujących LPN.

Wersje

PST-Nwersja nieiskrobezpieczna bez wyświetlacza
PST-WNwersja nieiskrobezpieczna z wyświetlaczem

Parametry sygnalizatorotelefonów PST-N

Zasilanie układu przywołaniaz baterii iskrobezpiecznej 0,7Ah/12V
Nominalny poziom sygnałów0 dBm
Wybieranie numerówtonowe - DTMF
Dopuszczalne napięcie na wyjściu dwustanowymmaks.24V
Dopuszczalny prąd wyjścia dwustanowegomaks. 200mA
Dopuszczalne natężenie hałasu w otoczeniumax. 80dB
Głośność rozgłaszania sygnałów (z odległości 1 m)nominalna 90dB
Minimalny czas pracy przy nadawaniu komunikatów2h
Tłumienność łącza abonenckiegomax. 12dB
Gabaryty180x520x100mm
Masaok. 5 kg
Stopień ochrony obudowyIP65
Zakres temperatur pracyod -40° C do +40° C
Skip to content