Skip to content

Wydział Wtryskarek  zajmuje się wykonywaniem detali z tworzyw sztucznych na potrzeby produkcyjne własne oraz prowadzi działalność kooperacyjną świadcząc usługi wtryskiwania dla klientów zewnętrznych na formach powierzonych.

Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym opartym na wtryskarkach marki Haitian oraz Ponar Żywiec o sile zamykania od 500 do 3600 kN oraz doświadczonymi specjalistami w zakresie technologii wtrysku.

Nasze doświadczenie jest poparte ponad pięćdziesięcioletnią obecnością na rynku oraz praktyką w przemyśle tworzyw sztucznych.
Od wielu lat przetwarzamy tworzywa sztuczne zarówno na potrzeby produkcji własnej jak również współpracujemy z wieloma firmami, dla których również świadczymy usługi w tym zakresie.

Posiadamy doświadczenie w obróbce tworzyw łatwo obrabialnych takich jak:– PE, PP, PS, ABS, SAN, ASA itp., czy tworzywach technicznych, takich jak: PC (Lexan®, Makrolon®, Grylamid®), POM, PC+ABS (Bayblend®, Pulse®), PA6, PA66 itp .
Nasz park maszynowy, możliwości techniczne oraz doświadczenie pozwalają zarówno na produkcję wielkoseryjną detali jak i pracę z formami w cyklach pojedynczych, np. formy testowe, składane rdzenie, formy z wszelkiego rodzaju wkładkami czy wtopkami. Formy mogą być termostatowane w granicach od 25 – 125 °C. Rozpiętość wagowa detali, jakie jesteśmy w stanie uzyskać na naszych wtryskarkach to od kilku gramów do 1 kg tworzywa.

Dzięki współpracy działów Narzędziowni i Wtryskarni możemy dokonywać niezbędnych zmian konstrukcyjnych wynikających z zapotrzebowań klientów, drobny napraw jak i gruntownych przeróbek form lub innych prac wymagających wyspecjalizowanej narzędziowni. Wszystkie prace wykonujemy na miejscu, co skraca czas wykonywanych prac do minimum jak również obniża koszty (brak długotrwałych przestojów w razie uszkodzenia form oraz kosztów przewozu).

Nowoczesne technologie, które stosujemy oraz stosowane systemy zarządzania jakością ISO 9001:2000 oraz AQAP 2110:2006 są gwarancją wysokiej jakości naszych produktów.

Posiadamy wolne moce produkcyjne na wyżej wymienionych wtryskarkach i jesteśmy zainteresowani współpracą w zakresie wtryskiwania detali z tworzyw sztucznych na formach powierzonych.

Skip to content