Skip to content
Skrzynka Teletechniczna

Przeznaczenie

Typoszereg skrzynek teletechnicznych przelotowych typu STP.-. (STP10, STP16, STP24) opracowano w celu ułatwienia wykonywania instalacji teletechnicznych w wersji iskrobezpiecznej i nieiskrobezpiecznej. Skrzynki te zgodnie z uzyskanymi certyfikatami stosowane są w sieciach telekomunikacyjnych kopalń w pomieszczeniach ze stopniem niebezpieczeństwa wybuchu „a”, „b” i „c” (grupa wybuchowości I) i w zakładach przemysłowych (koksowniczych, petrochemicznych i innych) charakteryzujących się wysokim stopniem zagrożenia wybuchowego (II grupa wybuchowości).

Poszczególne wykonania skrzynek STP.-. pozwalają na rozszycia w ich wnętrzu na listwach zaciskowych telekomunikacyjnych kabli górniczych o liczbie wiązek od 5x2x0,8 do 24x2x0,8 lub innych kabli i przewodów w zależności od potrzeb użytkownika. Łączówki zastosowane w skrzynkach STP.-. pozwalają na rozszycie kabli o przekrojach żył od 0,4 do 4 mm2 .

Poszczególne skrzynki teletechniczne przelotowe należące do typoszeregu STP.-. różnią się jedynie liczbą i typem łączówek niezbędnych do rozszycia 5, 10, 16, 24 par kabla telekomunikacyjnego górniczego.

Parametry STP

Cecha budowyI M1 Ex ia I, II 1G Ex ia IIC T6
Gabaryty obudowy275x140x90 mm
Masa1,8 kg
Stopień ochrony obudowyIP65
Zakres temperatur pracyod -40° do +40° C
Skip to content