Skip to content

O FIRMIE

Od ponad trzydziestu lat produkujemy urządzenia i systemy łączności
zapewniające bezpieczeństwo w każdych warunkach.

KIM JESTEŚMY

Jesteśmy największym producentem telefonów przemysłowych i iskrobezpiecznych w Polsce i jednym z największych w Europie. Nasze rozwiązania pracują praktycznie na każdej kopalni węgla kamiennego, miedzi i soli w Polsce, a także na wielu kopalniach zagranicznych. Produkowane przez nas systemy łączności i telefony przemysłowe stosowane są z powodzeniem również w zakładach petrochemicznych, metrze, na lotniskach, w hutach, zakładach energetycznych, spożywczych i wielu innych.

Nasze wszystkie urządzenia posiadają stosowne certyfikaty w zakresie spełnienia dyrektyw ATEX 100A i EMC Unii Europejskiej co upoważnia do stosowania znaku CE.

Oprócz najwyższej jakości urządzeń zapewniamy pełną współpracę w zakresie projektowania i wyboru optymalnych rozwiązań satysfakcjonujących klienta oraz pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny produkowanych przez nas urządzeń.

Cały zakres naszych działań jest nadzorowany posiadanym od roku 2002 systemem zarządzania jakością, potwierdzonym certyfikatem DIN EN ISO 9001:2008.

Jesteśmy również dumni z tego, że jesteśmy firmą rodzinną.
Firma Rodzinna

CO ROBIMY

Od 1988r. produkujemy najwyższej jakości urządzenia i systemy łączności telefonicznej oraz alarmowo-rozgłoszeniowej w wykonaniu przemysłowym dla stref zagrożeń grupy I – kategorii M1 i grupy II – kategorii 1.

Nasze rozwiązania od lat z powodzeniem pracują w kopalniach węgla kamiennego, miedzi i soli, w petrochemiach, ale również w zakładach przemysłowych, które wymagają niezawodnej łączności przewodowej, pracującej w wyjątkowo trudnych warunkach.

sygnalizatorotelefon

Ponad

0
lata na rynku

Ponad

0
sprzedanych urządzeń

Ponad

0
wdrożonych systemów

WYBRANI KLIENCI

NASZA HISTORIA

Powstanie firmy

19 września 1988

Powstanie firmy

Firma Telvis zostaje założona 19 września 1988r. przez dwóch młodych inżynierów elektroników. W początkowym okresie firma działa w wynajmowanym kontenerze i zajmuje się wdrażaniem i serwisowaniem pierwszych automatycznych central telefonicznych w polskim przemyśle górniczym.

Read more

System łączności telefonicznej UTI

18 maja 1993

System łączności telefonicznej UTI

Uzyskujemy pierwsze dopuszczenia Wyższego Urzędu Górniczego opracowanych przez nas urządzeń: telefonu przemysłowego-górniczego TG, iskrobezpiecznego telefonu górniczego ITG, stojaka seperacji iskrobezpiecznej SSI, zespołów separacji iskrobezpiecznej ZS-*. Umożliwia to wdrożenie w polskim górnictwie innowacyjnego na owe czasy systemu iskrobezpiecznej łączności telefonicznej  UTI.

Read more

System łączności szybowej ITS

27 czerwca 1994

W kolejnym roku dopuszczony zostaje lokalny system łączności szybowej ITS, który do dzisiaj jest jednym z naszych kluczowych produktów.  Oprócz tego wprowadzamy na rynek poprawioną wersję iskrobezpiecznego telefonu górniczego – ITG-1, obudowy OUT oraz mikrotelefony serii MTG.

Read more

System dyspozytorski alarmowo-rozgłoszeniowy STAR

6 czerwca 1995

System dyspozytorski alarmowo-rozgłoszeniowy STAR

Wprowadzamy przełomowy dla rynku górniczego iskrobezpieczny system dyspozytorski alarmowo-rozgłoszeniowy STAR, wraz z sygnalizatorotelefonami ZITG i ZTG i mechanicznym jeszcze pulpitem dyspozytorskim PD-STAR. System pozwolił na zastąpienie przestarzałych, awaryjnych i ciężkich urządzeń ognioszczelnych starej generacji. Jego zaletą jest możliwość prowadzenia rozmów telefonicznych, dyspozytorskich, przy jednoczesnym zachowaniu funkcji alarmowania i rozgłaszania.

Read more

Systemy LST, LSTI oraz LISA

8 maja 1996

Systemy LST, LSTI oraz LISA

Opracowujemy i wprowadzamy na rynek kolejne systemy łączności telefonicznej – LST, LSTI oraz LISA. Dodatkowo rozpoczynamy produkcję telefonów monterskich ITM (iskrobezpieczny) oraz TM.

Read more

Telefony przemysłowe TPN, górniczy TGI oraz nowe wersje systemów STAR

8 sierpnia 1997

Telefony przemysłowe TPN, górniczy TGI oraz nowe wersje systemów STAR

Rozpoczynamy produkcję nowych telefonów przemysłowe TPN, co pozwala nam na wyjście poza rynek górniczy. Opracowujemy nowy telefon iskrobezpieczny TGI oraz modernizujemy system STAR do wersji STAR-320, zmieniając równocześnie pulpit mechaniczny na komputerowy PDK-STAR.

Read more

Skrzynki teletechniczne STP i STK

6 października 1999

Skrzynki teletechniczne STP i STK

Poszerzamy asortyment produktowy o iskrobezpieczne skrzynki teletechniczne przelotowe STP i końcowe STK. Pozwalają one na rozszywanie kabli teletechnicznych w górniczych sieciach telekomunikacyjnych.

Read more

ISO 9001

1 stycznia 2001

ISO 9001

Wdrażamy system zarządzania jakością ISO 9001.

Read more

Telefony iskrobezpieczne TIG

7 czerwca 2001

Telefony iskrobezpieczne TIG

Opracowujemy zupełnie nowe telefony górnicze iskrobezpieczne TIG, TIG-S, TIG-D oraz TIG-SD. Są to do dziś najbardziej popularne telefony górnicze w Polsce.

Read more

System dyspozytorski alarmowo-rozgłoszeniowy SAT

13 kwietnia 2006

System dyspozytorski alarmowo-rozgłoszeniowy SAT

Wprowadzamy na rynek system dyspozytorski nowej generacji – SAT. Pierwsze wdrożenie następuje w KWK „Pniówek”, gdzie system pracuje do dzisiaj. System SAT wyposażony jest w nowej generacji sygnalizatorotelefony PST oraz pulpity dyspozytorskie PDK-SAT i występuje w kilku wersjach: SAT-T (telefoniczna, zastępująca system UTI), SAT-A (alarmowa) oraz SAT-Z (zintegrowana). System dostępny jest również w wariancie nieiskrobezpiecznym.

Read more

Miernik iskrobezpieczny MIT

21 grudnia 2007

Miernik iskrobezpieczny MIT

We współpracy z Instytutem EMAG opracowany zostaje iskrobezpieczny miernik teletechniczny MIT. Jest to jedyne urządzenie o takich możliwościach pomiarowych na rynku polskim.

Read more

System STAR/SAT

25 czerwca 2008

Dopuszczony zostaje system dyspozytorski alarmowo-rozgłoszeniowy STAR/SAT, co pozwala zakładom górniczym na korzystanie z nowych funkcjonalności systemu SAT, przy równoczesnym wykorzystaniu posiadanego wcześniej systemu STAR.

Read more

Nowy początek

1 stycznia 2009

Nowy początek

Ze Spółki odchodzi jeden z założycieli. Od tej pory Telvis staje się firmą rodzinną i działa zgodnie z wartościami takimi jak m. in. stabilność, lojalność, pracowitość i stosowanie uczciwych praktyk rynkowych. Nowy Zarząd firmy podejmuje działania zmierzające do osiągnięcia większej rozpoznawalności firmy Telvis na rynku górniczym, która do tej pory była reprezentowana przez dystrybutorów zewnętrznych.

Read more

STAR-DOTRA

15 marca 2010

Na ZG Lubin należącym do KGHM Polska Miedź SA wdrażamy nowe rozwiązanie – STAR-DOTRA. Jest to system pozwalający na obsługę dyspozytorską bezprzewodowego systemu łączności podziemnej DOTRA za pośrednictwem systemu STAR. W kolejnych latach rozwiązanie to znajduje zastosowanie w pozostałych zakładach KGHM, a po wdrożeniu na nich systemów SAT modyfikowane jest do systemu SAT-DOTRA.

Read more

Konsorcjum CNP EMAG

27 października 2010

Konsorcjum CNP EMAG

Podpisujemy umowę, na mocy której Telvis wchodzi w skład konsorcjum Centrum Naukowo-Przemysłowe EMAG.

Read more

System lokalizacji kolejek podziemnych WLSS

20 kwietnia 2011

System lokalizacji kolejek podziemnych WLSS

Wspólnie z ITI EMAG opracowujemy i wdrażamy w ZG Polkowice-Sieroszowice innowacyjny system lokalizacji kolejek podziemnych typu WLSS. Pozwala on na precyzyjną lokalizację składów w czasie rzeczywistym oraz umożliwia monitorowanie potencjalnych kolizji.

Read more

Objęcie akcji w CNP EMAG S.A.

1 lipca 2016

Objęcie akcji w CNP EMAG S.A.

Telvis obejmuje pakiet akcji w spółce Centrum Naukowo-Przemysłowe EMAG S.A., co pozwala na dalsze zacieśnienie współpracy w ramach Grupy Kapitałowej CNP EMAG.

Read more

Przejęcie firmy Telkom Telos S.A.

15 sierpnia 2016

Przejęcie firmy Telkom Telos S.A.

Telvis kupuje 100% akcji firmy Telkom Telos S.A., uznanego producenta telefonów przemysłowych z ponad 60-letnią historią, dzięki czemu stajemy się największym w Polsce i jednym z największych w Europie producentów telefonów przemysłowych. Oprócz poszerzenia oferty produktowej, zaczynamy dysponować własną narzędziownią i wtryskarnią.

Read more

System transmisji sygnałów UTS-T

29 stycznia 2017

Wprowadzamy na rynek zmodyfikowaną wersję systemu UTS – system transmisji sygnałów wolnozmiennych analogowych i dwustanowych UTS-T.

Read more

ISO 18001

29 sierpnia 2018

ISO 18001

Wdrażamy system zarządzania jakością ISO 18001

Read more

30-lecie firmy

19 września 2018

30-lecie firmy

Świętujemy 30 lat istnienia firmy. W ciągu tego czasu wprowadziliśmy na rynek tysiące urządzeń i systemów telekomunikacyjnych poprawiających bezpieczeństwo i komfort pracy w górnictwie i w innych gałęziach przemysłu.

Read more

Przejęcie firmy Comonet Sp. z o.o.

14 września 2022

Przejęcie firmy Comonet Sp. z o.o.

Telvis kupuje 100% udziałów w firmie Comonet Sp. z o.o. z Gdańska. Comonet jest uznanym producentem systemów dyspozytorskich i alarmowania oraz urządzeń łączności iskrobezpiecznej.

Read more

35-lecie firmy

19 września 2023

35-lecie firmy

Świętujemy 35-lecie firmy!

Read more

Połączenie przez przejęcie spółek Telkom Telos i Comonet

2 października 2023

Połączenie przez przejęcie spółek Telkom Telos i Comonet

Zarejestrowane zostaje połączenie przez przejęcie przez Telvis spółek Telkom Telos oraz Comonet. Od tego momentu na rynku działa jeden podmiot – spółka Telvis P.U.P. Sp. z o.o., mający w swojej ofercie swoje rozwiązania, a także produkty firm Telkom Telos oraz Comonet.

Read more

Nowe logo firmy

21 grudnia 2023

Nowe logo firmy

Z przyjemnością prezentujemy nasze nowe logo. Szanując naszą tradycję, zachowaliśmy stosowane dotychczas kolory – czerwony i niebieski, natomiast uprościliśmy znak graficzny, dostosowując go do dzisiejszych czasów. Trzy figury geometryczne znajdujące się w logo symbolizują dziedzictwo trzech firm – Telvis, Telom-Telos oraz Comonet.

Read more
Skip to content